Przemysław Słowik

Informacje ogólne:

Partia:
Data urodzenia:
1985-12-26
Miejsce urodzenia:
Szczecin
Wiek:
38
Wykształcenie:
wyższe
Ukończona szkoła:
Uniwersytet Szczeciński
Udostępnij:

Życiorys:

Jest absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu Public Relations. W swojej karierze zawodowej pracował w różnych firmach, m.in. od grudnia 2012 roku do września 2014 roku pełnił funkcję dyrektora działu sprzedaży w Sunrise Finance Sp. z o.o., a od września 2014 roku pracował w firmie home.pl.

W dziedzinie polityki zaangażował się jako sekretarz zarządu zachodniopomorskiego oraz przewodniczący szczecińskiego koła partii Nowoczesna. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydował bezskutecznie do Sejmu z listy tejże partii w okręgu 41. Następnie, od grudnia 2016 roku, pełnił funkcję asystenta społecznego posła na Sejm VIII kadencji – Piotra Misiły.

W wyborach samorządowych w 2018 roku ubiegał się o mandat radnego Rady Miasta Szczecin z ramienia koalicyjnego komitetu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Ponadto został ogłoszony kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd wiceprezydenta miasta. Ostatecznie uzyskał mandat radnego, zdobywając 3059 głosów. W radzie miasta Szczecin objął funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ds. Inicjatyw Społecznych, Sportu i Młodzieży oraz przystąpił do innych komisji zajmujących się m.in. budownictwem, gospodarką komunalną i ochroną środowiska. W grudniu 2019 roku został przewodniczącym Komisji ds. Kultury i Promocji.

W 2020 roku współprzewodniczył nowo powstałemu szczecińskiemu oddziałowi Partii Zieloni. 15 stycznia 2022 roku został wybrany na przewodniczącego tej partii wraz z Urszulą Zielińską. To zaledwie fragment jego aktywności, która obejmuje zarówno pracę zawodową, jak i zaangażowanie w życie polityczne i społeczne.