Magdalena Sroka

Informacje ogólne:

Partia:
Data urodzenia:
1979-07-15
Miejsce urodzenia:
Gdańsk
Wiek:
44
Wykształcenie:
wyższe
Ukończona szkoła:
Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Wydział Wychowania Fizycznego, Nauczyciel Wychowania Fizycznego - magister (2003)Uniwersytet Gdański, Wydział Zarządzania, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (2006) - studia podyplomoweWyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Studia Oficerskie (2009) - studia podyplomoweWyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu, Wydział Społeczno-Ekonomiczny, Menadżer - Master of Business Administration (2019)
Zawód:
specjalista ds. administracji i zarządzania
Udostępnij:

Życiorys:

Magdalena Sroka jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada uprawnienia instruktora sportu, policyjnego negocjatora, ratownika WOPR i sternika motorowodnego. Przez wiele lat związana była zawodowo z Komendą Wojewódzką Policji, gdzie osiągnęła stopień nadkomisarza Policji i specjalizowała się w bezpieczeństwie.

W 2018 roku została wybrana na radną Sejmiku Województwa Pomorskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2019 roku zdobyła mandat posłanki IX kadencji w okręgu słupsko-gdyńskim. W styczniu 2020 roku została rzecznikiem prasowym Porozumienia.

Magdalena Sroka wyraziła swoje niezadowolenie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym aborcji, opowiadając się za wcześniejszym kompromisem aborcyjnym. Jest także zwolenniczką projektu prezydenta Andrzeja Dudy, pozwalającego na przerwanie ciąży w przypadku wad letalnych płodu.

W 2021 roku poparła Jarosława Gowina w konflikcie wewnątrz Porozumienia i została wiceprezesem partii. W sierpniu tego samego roku była jednym ze współtwórców nowego koła parlamentarnego swojej partii po wystąpieniu parlamentarzystów Porozumienia z KP PiS. W grudniu 2022 roku została wybrana na prezesa Porozumienia po rezygnacji Jarosława Gowina.