Konfederacja Korony Polskiej - KKP

Informacje ogólne:

Nazwa:
Konfederacja Korony Polskiej
Skrót:
KKP
Lider / Przewodniczący:
Ideologia polityczna:
tradycjonalizm, monarchizm, eurosceptycyzm
Poglądy gospodarcze:
wolny rynek, wolny handel, liberalizm gospodarczy
Telefon:
48 783 221 223
E-mail:
kontakt@konfederacjakoronypolskiej.pl
Kontakt / Adres:
02-001 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 89/43
Posłowie:
1
Numer EPP:
426
Data Zgłoszenia:
2019-06-07
Data orzeczenia / założenia:
2020-01-24
Osoby zgłaszające:
Grzegorz Braun, Włodzimierz Skalik, Sławomir Czech,
Link do statutu / programu:
Udostępnij:

Opis:

Konfederacja Korony Polskiej (KKP, Korona) to monarchistyczna, tradycjonalistyczna i reakcjonistyczna partia polityczna założona przez reżysera Grzegorza Brauna w czerwcu 2019 roku. Początkowo powstała jako nieformalna organizacja pod nazwą Pobudka w 2015 roku, a następnie stała się członkiem federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość w 2019 roku. Współtworzyła koalicję Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy o eurosceptycznym charakterze. Korona stała się najbardziej konserwatywnym skrzydłem Konfederacji, która wystawiła kandydatów w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

Grzegorz Braun pełni funkcję prezesa partii, wspierany przez wiceprezesów, Romana Fritza i Włodzimierza Skalika. Partia ma monarchistyczne i tradycjonalistyczne poglądy, dąży do ochrony dziedzictwa kulturowego i tradycji Polski. W 2020 roku Grzegorz Braun wziął udział w prawyborach Konfederacji na kandydata w wyborach prezydenckich, zajmując drugie miejsce.

Partia Konfederacja Korony Polskiej została oficjalnie zarejestrowana w 2020 roku i od tego czasu rozwija swoją działalność. W 2021 roku odbył się jej pierwszy kongres, na którym Grzegorz Braun został wybrany na prezesa, a utworzono również Komitet Polityczny. W kolejnych latach partia kontynuowała swoją działalność, angażując się w różne inicjatywy, takie jak powołanie młodzieżówki "Korona Młodych" oraz publikacja projektu "Stop ukrainizacji Polski" w 2022 roku. W marcu 2023 roku KKP nawiązała współpracę z partią Ruch Prawdziwa Europa, poszerzając tym samym swoje sojusze w ramach Konfederacji WiN.