Wiceminister rozwoju: "Kościół jest najważniejszy. Nie ma ważniejszych spraw dla Polaków"

W programie "Punkt Widzenia" w Polsat News wypowiedzieli się Olga Semeniuk-Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii z partii Prawo i Sprawiedliwość oraz ekonomista Jan Zygmuntowski. Ich dyskusja dotyczyła roli Kościoła w państwie i jego wpływu na dobrobyt Polaków.

Kościół jest najważniejszy Olga Semeniuk-Patkowska (PiS) i ekonomista Jan Zygmuntowski
(fot. polsatnews.pl)

"Nie chciałbym, żeby w roku wyborczym znowu pożerała nas symbolika i dyskusje ideologiczne, tylko sprawy najważniejsze" - powiedział Zygmuntowski. "Kościół i jego rola w państwie jest rzeczą fundamentalną" - powiedziała Olga Semeniuk

Semeniuk-Patkowska zwróciła uwagę na fundamentalną rolę Kościoła w Polsce i stwierdziła, że jego dbałość jest niezbędna dla dobrobytu mieszkańców. Z kolei Zygmuntowski skupił się na tym, że jako rządzący powinniśmy skupić się na budowaniu dobrych relacji i powstrzymywaniu złych zjawisk na rynku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący czy nie.

"Sprawą fundamentalną dla Polaków są dobrobyt i warunki życia" - odpowiedział ekonomista. "Dobrobytu mieszkaniowego nie będzie, jak nie będzie dbałości o Kościół, historię i Polskę" - stanowczo stwierdziła wiceminister rozwoju.

Dyskusja ta wyraźnie pokazuje podziały, jakie istnieją w Polsce na temat roli Kościoła i jego wpływu na życie społeczne. Jedna strona uważa, że Kościół jest fundamentem państwa i jego brak wpłynie na dobrobyt Polaków, natomiast druga strona twierdzi, że rząd powinien skupić się na budowaniu dobrych relacji i powstrzymywaniu złych zjawisk na rynku, niezależnie od ideologii.

Wideo:
https://nakogoglosowac.pl/video/kosciol-jest-najwazniejszy-olga-semeniuk-patkowska-pis
"Punkt Widzenia" Polsat News: https://www.polsatnews.pl/wideo/punkt-widzenia-olga-semeniuk-rola-kosciola-w-polsce-jest-rzecza-fundamentalna_6819096/

05 kwietnia 2023 · Prawo i Sprawiedliwość - PiS
Udostępnij: