Sekretne luksusowe mieszkania dla polityków PiS w budynku urzędu państwoweg?

Nowa siedziba Transportowego Dozoru Technicznego na warszawskim Mokotowie budzi kontrowersje z powodu tajemniczych luksusowych mieszkań i apartamentów przeznaczonych dla związkowców związanych z partią Prawo i Sprawiedliwość. Według informacji ujawnionych przez posłów Platformy Obywatelskiej, Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego, koszt budowy tego około 20-piętrowego wieżowca wyniósł około 100 mln złotych.

siedziba Transportowego Dozoru Technicznego
(fot. Transport Dozoru Technicznego)

Dariusz Joński opublikował nagranie, w którym zdradza, że wiele pięter tego nowoczesnego budynku jest przeznaczone na apartamenty i mieszkania, a także na strefę fitness i odnowy. Co bardziej kontrowersyjne, te prywatne przestrzenie są zarezerwowane wyłącznie dla polityków związanych z partią Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to, że zwykli obywatele nie mają dostępu do tych apartamentów, a informacje na ich temat nie są publikowane na stronie internetowej urzędu.

Według relacji Dariusza Jońskiego, politycy PiS budowali budynek na terenie centrum Warszawy, gdzie umieścili luksusowe mieszkania dla swoich rodzin. Mieszczą się one na dwóch piętrach i mają powierzchnię około 100 metrów kwadratowych. Na kolejnych piętrach znajduje się strefa fitness i odnowy oraz restauracja.

Posłowie PO apelują, aby podzielić się tą informacją z innymi, aby obywatele dowiedzieli się o tajnych luksusowych apartamentach, które są dostępne tylko dla wybranych polityków PiS. To budzi oburzenie, zwłaszcza wśród tych, którzy ciężko pracują, aby spłacić wysokie raty kredytu, podczas gdy politycy PiS korzystają z luksusu mieszkania w centrum Warszawy prawie za darmo.

Jednak władze TDT zaprzeczają tym doniesieniom i twierdzą, że budynek został sfinansowany wyłącznie ze środków własnych i nie ma tam mieszkań dla polityków PiS ani ich rodzin. Jednakże przyznają, że istnieje możliwość wynajęcia pokoi noclegowych dla pracowników TDT, a niepracujący w tej instytucji mogą z nich korzystać jedynie w sytuacji, gdy nie ma zainteresowania ze strony pracowników. Koszty wynajmu wahają się w zależności od celu i okoliczności, a najniższa cena ma być dostępna wyłącznie dla pracowników TDT.

Udostępnij: