Radosław Fogiel zapytał "za co tak nienawidzicie PiSu" internauci odpowiedzieli

Prawo i Sprawiedliwość, rozpoczęła intensywną kampanię na popularnej aplikacji TikTok. Na oficjalnym profilu partii pojawił się film, w którym Radosław Fogiel, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych, oraz rzecznik PiS-u, zadaje pytanie "ZA CO NIENAWIDZICIE PiS-u?". Film ten wzbudził falę komentarzy wśród użytkowników TikToka.

Radosław Fogiel zapytał

W filmie, który trwa nieco ponad 20 sekund, Radosław Fogiel pojawia się na tle biało-czerwonej flagi, a w tle słychać muzykę typową dla TikToka. W filmie Fogiel zadaje pytanie "za co młodzi ludzie nienawidzą PiS", po czym następuje cięcie i pokazany jest napis "pokaż nam swoje powody". Na ekranie pojawia się również hashtag #dlaczegonienawidziszPiS.

Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy, zarówno od zwolenników jak i przeciwników partii. Niektórzy użytkownicy TikToka wypowiadali się krytycznie na temat rządu i polityki prowadzonej przez PiS, podczas gdy inni bronią partii i krytykują opozycję. Jednym z najczęściej pojawiających się argumentów była kwestia naruszania wolności słowa, która jest jednym z kluczowych problemów w Polsce w ostatnich latach.

Kampania na TikToku jest kolejnym sposobem, w jaki Prawo i Sprawiedliwość próbuje dotrzeć do młodych ludzi. Wcześniej partia prowadziła kampanię na Instagramie oraz na portalu społecznościowym Facebook. Jednak, to właśnie na TikToku, platformie, która w Polsce ma już ponad 4 miliony użytkowników, PiS próbuje zwiększyć swoją obecność wśród młodszych wyborców.

Reakcja internautów na kampanię PiS na TikToku była mieszana. Niektórzy uważają, że to dobry sposób na dotarcie do młodszej generacji i zwiększenie zainteresowania polityką, podczas gdy inni krytykują partię za próby manipulacji młodymi ludźmi i wprowadzanie dezinformacji.

Nie ma wątpliwości, że kampania PiS na TikToku zwróciła uwagę wielu osób. Jednak, czy uda się partii zdobyć młodszych wyborców i przekonać ich do swoich poglądów, pozostaje kwestią otwartą. Jedno jest pewne – w Polsce polityka staje się coraz bardziej widoczna na platformach społecznościowych, a TikTok może stać się ważnym narzędziem w walce o elektorat w przyszłych wyborach.

Podsumowanie komentarzy internautów:
- inflację,
- wykończenie przedsiębiorców,
- upolitycznione sądy,
- propagandę,
- nieustanne szczucie na wszelkie mniejszości,
- wprowadzenie niemalże dyktatury,
- rozdawanie patusom naszych pieniędzy,
- kult jednostki,
- upolitycznienie służb (np.policja),
- skłócenie nas z Niemcami,
- skłócenie z prawie całym światem,
- ośmieszanie nas za granicą,
- zamach na wolne media,
- mariaż z KK,
- histeryczna obrona pedofilów w sutannach,
- represje wobec "wrogów ludu",
- ogłupianie narodu poprzez niszczenie szkolnictwa,
- rasizm,
- homofobia,
- ksenofobia,
- uprzedmiotowienie kobiet i zabranie im prawa decydowania o sobie,
- bezprawne ograniczenia w czasie covidu,
- dyskryminacja mniejszości,
- monopol na patriotyzm i wiarę (nie mylić z fanatyzmem),
- fanatyzm religijny,
- miliardy afer,
- miliardowe kary i sankcje na nas,
- wprowadzenie chamstwa na salony,
- sojusz z przyjaciółmi Putina,
- wycieranie sobie gęb wojną,
- straszenie najazdem Rosji, który nawet nie jest możliwy,
- przyzwolenie na nienawiść i działanie nazistowsko-kościelnych bojówek, które nie mają nic wspólnego ani z patriotyzmem, ani z nauką Jezusa,
- niskie wypłaty dla wykwalifikowanych specjalistów, którzy muszą wyjechać, by móc godnie żyć.

Źródła:
https://www.tiktok.com/@pis_org

Udostępnij: