Krystyna Sibińska poprawia Wojewode Lubuskiego Władysława Dajczaka

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zawiesił baner dotyczący programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Odnośnie odcinka Obwodnica Strzelec Krajeńskich w ciągu DK22, twierdząc że to "Decyzją rządu Prawa i Sprawiedliwości budujemy obwodnice Strzelec Krajeńskich". Jednakże okazuje się, że wojewoda nie powiedział całej prawdy.

Banery Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Krystyna Sibińska
(fot. instagram.com / @boski_dario)

Obwodnica Strzelec Krajeńskich to efekt działań społecznych i decyzji poprzedniego rządu PO-PSL, a nie rządu PiS. Według informacji, ponad 4000 mieszkańców Strzelec Krajeńskich podpisało petycję w tej sprawie, a decyzja o budowie obwodnicy została podjęta już w 2017 roku przez ówczesnego ministra infrastruktury i budownictwa. Koszt budowy obwodnicy został poniesiony przez podatników oraz Unię Europejską, a nie przez rząd PiS. Co swoim banerem wypomniała Posłana Platformy Obywatelskiej Krystyna Sibińska

Zawieszenie banera przez wojewodę Dajczaka wywołało kontrowersje i krytykę ze strony mieszkańców Strzelec Krajeńskich oraz opozycji. Politycy opozycji zarzucili rządowi PiS próbę przypisania sobie zasług za projekt, który był już w fazie realizacji przed ich objęciem władzy.

Warto zauważyć, że budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich jest ważnym projektem dla mieszkańców tego miasta i okolic. Obwodnica ma na celu zmniejszenie ruchu tranzytowego i poprawę bezpieczeństwa na drogach w rejonie Strzelec Krajeńskich. Dlatego tak ważne jest, aby informacje na temat jej budowy były przekazywane rzetelnie i prawdziwie.

Wojewoda Lubuski powinien przyjąć rzetelną postawę i docenić decyzje poprzedniego rządu oraz społeczeństwa zaangażowanego w projekt budowy obwodnicy. Zasługi rządu PiS w tej sprawie są niewielkie, a próba przypisania sobie zasług za projekt, który powstał przed ich objęciem władzy, jest nieetyczna i wprowadza w błąd mieszkańców.

Źródła:
Zdjęcie - https://www.instagram.com/boski_dario/
https://www.gov.pl/web/gddkia/dk22-obwodnica-strzelec-krajenskich

Udostępnij: