Krzysztof Bosak

Informacje ogólne:

Partia:
Data urodzenia:
1982-06-13
Miejsce urodzenia:
Zielona Góra
Wiek:
41
Wzrost (cm):
174
Wykształcenie:
średnie ogólne
Ukończona szkoła:
I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze (2000)
Zawód:
działacz społeczny
Udostępnij:

Życiorys:

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, który ukończył w 2000 roku. W młodości trenował akrobatykę sportową, a potem zajął się windsurfingiem. Był również instruktorem żeglarskim. Aktywnie działał w Związku Harcerstwa Polskiego.

Studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej w latach 2001-2004, ale nie ukończył tych studiów. Ukończył kurs dziennikarski na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Następnie studiował ekonomię zaocznie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w latach 2004-2008, ale również tych studiów nie ukończył. Ponadto, studiował filozofię na prywatnej uczelni, ale również nie ukończył tych studiów.

W 2000 roku dołączył do Młodzieży Wszechpolskiej we Wrocławiu, a rok później rozpoczął działalność w organizacji na terenie województwa lubuskiego, obejmując różne funkcje. W latach 2003-2004 pełnił funkcję prezesa okręgu. W 2002 roku był członkiem rady naczelnej Młodzieży Wszechpolskiej, a od 2004 do 2005 roku był rzecznikiem prasowym organizacji. W 2005 roku został wybrany na stanowisko prezesa krajowego Młodzieży Wszechpolskiej, które piastował do 2006 roku.

W 2001 roku dołączył do Ligi Polskich Rodzin. W wyborach samorządowych w 2002 roku bezskutecznie kandydował z listy LPR do sejmiku lubuskiego.

Przez pewien czas pracował jako asystent eurodeputowanego Macieja Giertycha od 2004 do 2005 roku. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku uzyskał mandat poselski z listy LPR w okręgu zielonogórskim. W Sejmie V kadencji zasiadał w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Pełnił również funkcję sekretarza Sejmu RP V kadencji. W trakcie V kadencji Sejmu brał udział w programie rozrywkowym TVN "Taniec z gwiazdami". Był członkiem Rady Programowej TVP i pełnił funkcję wiceprzewodniczącego tej Rady.

W 2006 roku dołączył do rady politycznej Ligi Polskich Rodzin i został pełnomocnikiem do spraw utworzenia Ruchu Młodych LPR. Pełnił również funkcję prezesa wojewódzkiego LPR w lubuskim. W kolejnych wyborach parlamentarnych w 2007 roku nie uzyskał mandatu poselskiego. W 2008 roku zrezygnował z członkostwa w LPR i wycofał się z polityki. Przez pewien czas był redaktorem naczelnym serwisu internetowego Prawy.pl. Założył Fundację Europa Media i pełnił funkcję jej prezesa. Był także wicedyrektorem centrum analiz Fundacji Republikańskiej. Później zaangażował się w działalność Ruchu Narodowego, będąc członkiem jego rady decyzyjnej.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku był liderem listy Ruchu Narodowego w okręgu Warszawa I, ale nie osiągnął progu wyborczego. Kandydował również na radnego Rady m.st. Warszawy, ale nie zdobył mandatu. W 2018 roku startował w wyborach samorządowych jako lider listy Ruchu Narodowego do sejmiku mazowieckiego, ale nie uzyskał mandatu.

W 2019 roku został jednym z liderów koalicji Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy i kandydował do Parlamentu Europejskiego. Następnie został jednym z liderów partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskał mandat poselski z okręgu świętokrzyskiego. W Sejmie IX kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego i rzecznika prasowego koła poselskiego Konfederacji.

W 2020 roku był kandydatem Konfederacji w wyborach prezydenckich, jednak nie wszedł do drugiej tury. W grudniu 2022 roku został przewodniczącym koła poselskiego Konfederacji, a później współprzewodniczącym rady liderów tego ugrupowania. W maju 2023 roku został prezesem Ruchu Narodowego po rezygnacji Roberta Winnickiego.