Joanna Borowiak

Informacje ogólne:

Partia:
Data urodzenia:
1967-08-20
Miejsce urodzenia:
Włocławek
Wiek:
56
Wykształcenie:
wyższe
Ukończona szkoła:
Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Bydgoszczy, Wydział Pedagogiczny, Wychowanie muzyczne - magister (1993)Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Pedagogika - doktor (2005)Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, Organizacja i zarządzanie oświatą (2007) - studia podyplomoweUniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Pedagogika zdolności i twórczości (2018) - studia podyplomoweWyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Relacje Międzynarodowe i Dyplomacja (2018) - studia podyplomowe
Zawód:
nauczyciel akademicki
Udostępnij:

Życiorys:

Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku oraz w 1993 studia z zakresu wychowania muzycznego na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Później odbyła studia podyplomowe m.in. na UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie i WSKSiM w Toruniu. W 2005 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zdobyła stopień doktora nauk humanistycznych, specjalizując się w pedagogice religii na podstawie pracy pt. "Kształtowanie postaw religijnych uczniów na katechezie szkolnej w gimnazjum".

Rozpoczęła pracę jako nauczycielka, pracując w szkołach podstawowych, a następnie w jednym z gimnazjów we Włocławku. Była także pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku.Związała się z polityką jako członkini Prawa i Sprawiedliwości. W 2006 zdobyła mandat radnej miejskiej we Włocławku. Ponownie wybierana do rady miejskiej w 2010 i 2014, gdzie pełniła m.in. funkcję wiceprzewodniczącej. W 2014 bez powodzenia ubiegała się o mandat w Parlamencie Europejskim.

W wyborach parlamentarnych w 2015 była kandydatką do Sejmu w okręgu toruńskim i uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, zdobywając 8292 głosy. Prócz tego, w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 startowała bezskutecznie. W tych samych wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję do Sejmu, zdobywając 15 200 głosów.W lipcu 2021 została wybrana do Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości oraz mianowana na sekretarza Rady Politycznej PiS.